OBZOBNA vnetja, dlesni, parodontoza in Zaper-Zaperino

Objavljeno dne:
OBZOBNA vnetja, dlesni, parodontoza in Zaper-Zaperino

Parodontoza je kronično vnetje dlesni

Vnete dlesni so nevarnost za celo telo. V zobnih žepkih med dlesnijo in zobom se zadržujejo nevarne bakterije, ki lahko živijo brez kisika in po krvnem obtoku krožijo po telesu in si iščejo zakisana mesta, kjer se lahko naselijo in množijo. Zaradi vnetih dlesni se lahko majejo ali izpadejo zobje, ščemeč občutek pa je zelo neprijeten. Dlesni so lahko vnete tudi samo lokalno pri enem ali dveh zobeh.

Šetraj proti parodontozi in vnetim dlesnim

Sveže vrtno zelišče šetraj za golaže, juhe in omake, ki ga spomladi ali jeseni nabavimo kot sadiko v lončku v vrtnarijah, lokalno izjemno učinkovito odganja vnetje dlesni in jih naredi krepke in zdrave. Sveži lističi šetraja, zataknjeni za dlesni čez noč so izjemna in učinkovita podpora pri vnetih dlesnih ali parodontozi. Prvo vidno olajšanje lahko prinesejo v nekaj urah ali dneh, ko vztrajamo, pa se lahko dlesni obnovijo in huda globinska vnetja ali parodontoza polagoma minejo. Lističi šetraja so podobni rožmarinovim, samo da so bolj mehki. Imajo močno in za dlesni zdravilno aromo, ki za prvo olajšanje deluje hitro in učinkovito. Zelo učinkoviti so zataknjeni za dlesen ob spodnji ustnici pri sekalcih, ker je tam največ sline.

Zaper Zaperino in setraj za vnete dlesni in parodontozo

Par vejic šetraja zataknemo za dlesni

Šetraj uporabimo lokalno, tam kjer so vnete in boleče dlesni in neprijeten občutek ščemenja. Odtrgajmo dve do tri 5cm vejice šetraja, jih samo malo pregriznemo in zataknemo ob dlesni za več ur, na primer med dvema obrokoma in čez noč. Na ta način vsak dan skrbimo za dlesni s šetrajem, vse dokler se zobje nazaj ne utrdijo in se nehajo majati, dlesen pa dobi zopet lepo rožnato barvo. Pri občutljivih dlesnih z nagnjenjem na vnetja vztrajamo skozi vse leto enkrat tedensko tudi kadar težave ni več. Za lokalno uporabo je šetraj priznano in v praksi preizkušeno zelišče za vnete in bolne dlesni. Njegova zmagovalna moč je skupaj z vztrajnostjo, vzamemo ko kot življenjsko naravnanost za podporo na dnevni ravni vse dokler si dlesni ne opomorejo in še potem, ker če imamo enkrat nagnjenje k vnetim dlesnim, se to vsake toliko časa rado ponovi.

Klinček namesto šetraja

V času ko nimamo na voljo šetraja in čakamo na pomladno priliko, da dobimo v vrtnariji njegovo sadiko v lončku, uporabimo klinček (včasih pa tudi timijan ali pelin). Na isti način ga zataknemo za dlesen, po možnosti zvečer tako da deluje čez noč. Klinček deluje zaradi eteričnega olja eugenol tudi protibolečinsko in zelo hitro mine neprijeten občutek ob vnetih dlesnih. Je močen antioksidant in dlesnim vidno pomaga pri okrevanju. Moramo pa biti vztrajni in te lepe navade ne opustimo, temveč občasno na primer enkrat ali dvakrat na teden še vedno zataknemo za dlesen klinček, timijan ali šetraj in ga pustimo, da deluje več ur skupaj med dvema obrokoma ali pa čez noč.

Zaper-Zaperino uničuje bakterije ob dlesnih >>

Zaper terapija je odlična zaščita dlesni pred ustnimi mikrobi in paraziti. Uniči bakterije, ki slabijo dlesni, s tem pa zmanjša tudi njihove toksine. Zaper vibracija ne posega v notranjost gnojnih zobnih vnetij in v zobne korenine podobno kot ne gre tudi v črevesje in žolčne in ledvične kamne. Zobe moramo popraviti, v njihovih razpokah, koreninah in hrapavih površinah so namreč prave utrdbe škodljivih bakterij, ki jih zaper frekvence ne dosežejo, zaradi tega pa jemljemo tradicionalno podporo tinktur črni oreh in pelin skupaj z enim bio klinčkom . Zaper terapija celostno uničuje parazite in bakterije tudi v ustni votlini, kar je zelo pomembno za celostno zdravje dlesni, grla in zob. Več o tinkturah >>

Elitni Zaper Zaperino z vibracijo unici parazite in bakterije

Mrtvi zobje in zaper terapija >>

Zobje, ki so jim pri zobozdravniku zaradi vnetja odstranili živec, niso več oživčeni, prekrvavljeni in ‘živi’. Njihove korenine so podobno kot štor pri posekanem drevesu. So trdožive, vendar nezadržno razpadajo pod vplivom časa in skozi leta postajajo čedalje bolj luknjičave in porozne, ker jih obdelujejo mikrobi in paraziti, ki najdejo v njih varne utrdbe za svoje razmnoževanje. Mrtve zobne korenine so za zdravje tempirane bombe in potencialna nevarnost tudi zato, ker so polnjene z amalgamom ali pa drugimi materiali, od katerih prav nobeden nima brezhibnih lastnosti in je vsak bolj ali manj toksičen.

Zaper vibracija in zobne korenine >>

Zaper vibracija uničuje bakterije in parazite, ki pronicajo iz takšnih starih in mrtvih korenin in varuje telo. Za podporo razstrupljanju zaradi toksinov, ki prav tako pronicajo iz mrtvih zobnih korenin pa vsak dan zaužijmo košček surove rdeče pese, brokolija, gomolja zelene, kolerabe, pora in raznovrstne surove zelenjave z bogastvom encimov za boljšo razgradnjo toksinov in pospešeno presnovo brez zakisanja in nepotrebnega privabljanja parazitov.

Zobni kamen je prvi korak k vnetju dlesni

Običajne ustne bakterije Streptoccocus sangius, Streptococcus salvaris in Streptococcus mutans, ki so v ustih vsakega človeka, se pritrdijo na tanko plast beljakovinskega materiala iz sline, ki se nabere na zobeh. Streptokoki iz enostavnih ogljikovih hidratov (kot so razni sladkorji) izdelujejo snov, ki se imenuje glikan. Glikan so dolge molekule trdne polisaharidne mase, ki oblepijo zobe in jih z jezikom občutimo kot hrapavost zobne površine. V zobnih razpokah, med zobmi in v žepkih med dlesnijo in zobom z umivanjem zob teh hrapavih oblog nikoli ne moremo povsem odstraniti. Tvorijo pa čedalje bolj trdno strukturo, vrivajo se med dlesni in zobe in povzročajo krvavenje dlesni. Sčasoma postanejo te obloge zobni kamen, ki ga lahko odstrani samo še zobozdravnik z neprijetnim posegom brušenja, ki včasih rani tudi same dlesni.

Gingvitis je drugi korak k vnetju dlesni

Zobni kamen na stiku med dlesnijo in zobom sčasoma povzroči vnetje, ki se v tej prvi obliki imenuje gingvitis. Vneto stičišče zobne površine in dlesni je prvi korak do žepka med zobom dlesnijo. Vneta dlesen začne na videz neopazno odstopati od zoba. Čim opazimo zobni kamen kot temen madež na stiku zoba in dlesni, ga še v najbolj zgodnji fazi odstranimo pri zobozdravniku, po možnosti preden pride do gingvitisa ali pa vsaj takrat.

Takoj pristopimo tudi s svežimi lističi šetraja ali timijana in klinčkom, ki jih izmenično vsak dan zataknemo za dlesen, vse dokler prvi zametki vnetja dlesni ne minejo. Redno delamo tudi zaper terapijo, ki pomaga ustni votlini z uničenjem parazitov in bakterij. Rdečina in odebeljenost dlesni ob stiku z zobom so slabi znaki in začetki parodontoze, zato naredimo vse, da jih odpravimo že v kali. Kasneje je to veliko težje in zobje so takrat veliko bolj ogroženi, zaradi bakterij, ki lahko živijo brez kisika in njihovih toksinov pa celo telo.

Zaper Zaperino skupaj s setrajem krepi dlesni in unicuje parazite in bakterije v ustih

Žepki med zobom in dlesnijo

Tam kjer dlesen že v globino odstopa od zoba, je situacija že bolj kritična in potrebuje več pozornosti. Ali na kakšnem zobu dlesen odstopa že v globino, sami ne moremo vedeti, zato prosimo zobozdravnika, da nam pove, ali imamo kje kakšne zobne žepke in kako globoke. Zaper terapijo delamo dodatno vsak dan tako da z dlanmi držimo vsako karbonsko sondo na svoji strani lica. Ustna spiramo s koloidnim srebrom, občasno pa tudi z jodom iz lekarne za grgranje. Po vsakem obroku nemudoma umijmo zobe. Vsa hrana ima namreč veliko raznovrstnih bakterij, ki najdejo v ustni votlini vlažno in hranljivo okolje za razmnoževanje, še posebej med zobmi, v zobnih razpokah in žepkih.

pH v ustih poskoči po sladkem za tisočkrat

Sladkor v ustih že v eni minuti zmanjša pH iz nevtralnega 7-7,4 v kislega do vrednosti pH okoli 4,5, kar za tisočkrat poveča kislost. Od vseh sladkorjev je najbolj nevarna saharoza. (Vsaka sprememba pH za vrednost 1 poveča kislost za deset krat, torej sprememba pH za 3 enote pomeni 10x10x10=1000, to je tisočkrat večjo kislost). pH vrednost v ustih okoli 4,5 pa že začne raztapljati kalcijev fosfat v zobeh in s tem spodkopavati strukturo zob najprej z ustvarjanjem mikroskopskih razpok, ki vodijo okvaro zob in vabijo bakterije. Po vsaki jedi si z mehko ščetko, ki ne poškoduje dlesni pri pogosti uporabi nežno umijmo zobe s ščetkanjem gor in dol, ne le levo in desno. Še posebej pa pohitimo z umivanjem, kadar pojemo kaj sladkega, na primer po čokoladi.

Paraziti, bakterije in kandida v ustih

V ustih so poleg bakterij tudi mnoge glive kvasovke, na primer tudi zloglasna Candida albicans (kandida), ki v ustih povzroča bele razjede na rdeči sluznici. Tudi virusi, na primer Coxackie virusi, ki sodelujejo tudi pri vnetju možganske opne, se nahajajo v ustih. Vse trije ustni Streptokoki (Streptococcus sangius, salvaris in mutans) pa lahko povzročijo tudi vnetje ledvic in srčne mišice. V ustih, predvsem pa v žrelu, nosu ter tudi na presredku pa se lahko nahaja tudi zelo nevaren piogeni streptokok (Streptococcus pyogenes), ki ga imajo mnogi klicenosci.

Klicenosci prenašajo okužbe, a ne zbolijo

Okoli 1-5% je klicenoscev, ki sami ne zbolijo, prenašajo pa okužbo na druge. Kadar se pri zmanjšani imunski odpornosti piogeni Streptokok preveč razbohoti, lahko povzroča vnetje žrela in obnosnih votlin, angino, pljučnico, vnetje srednjega ušesa, oči in kože, poporodno vročino in škrlatinko (to je gripi podobna bolezen z rdečim osipom na koži). Njegove kasnejše posledice okužbe pa so lahko tudi vnetje sklepov (revmatska vročina), vnetje ledvic (glumerulonefitis) in srčne mišice (endokarditis). Ustni mikrobi so udeleženi v mnogih boleznih in težavah, zato v primeru resne bolezni najprej popravimo zobe, poskrbimo za ustno votlino in redno delamo zaper terapijo skupaj z obema tinkturama in klinčkom.

Zaper vibracija krepi biopolje in unicuje parazite in bakterije vseh vrst

Zlata vredna zaper terapija

Zaper terapija uničuje bakterije v ustih tudi na težje dostopnih mestih, kamor ne pridemo z zobno ščetko. Tam se naselijo anaerobne bakterije, ki lahko živijo brez kisika: paličaste bakterije (Porphyromonas, Prevotella, Fusobacterium), spiralne bakterije (Treponema, Campylobacter), tudi okrogli, po ‘gramu negativni’ koki rodu Veillonella ter še veliko drugih vrst bakterij, gliv in celo virusov. Redna zaper terapija za sprotno elektronsko zatiranje bakterij, virusov, gliv in drugih parazitov je še posebej pomembna enkrat do dvakrat tedensko skozi vse leto.

Preventiva in kurativa

Z redno nego zob, obiskom zobozdravnika in zaper terapijo lahko preprečimo nastajanje skrite zobne gnilobe, zobnega kamna in vnetje dlesni. Težava lahko pri ignoriranju preraste v dolgotrajno vnetje, ki zajame tudi obzobna tkiva in zobne korenine. Zob lahko ‘izplava’, to pomeni da se maje in hoče izpasti. Ni nujno, da zaradi parodontoze izgubimo zob. Vnetje dlesni se da umiriti, nakar se zobje zopet utrdijo v dlesni. Redno uživanje antioksidantne mešanice ‘Sveta trojica‘ celostno zavira vnetja in od znotraj pomaga telesu generalno, tako da zavira ‘vnetni’ COX encim, ki ustvarja mediatorje vnetja. Zaper terapija pa varuje ustno votlino pred razraščanjem nevarnih bakterij, gliv in parazitov. Več o antioksidantni mešanici ‘Sveta trojica >>

Medzobna ščetka

Medzobna ščetka je posebna mini ščetkica z enim samim, tankim in upogljivim ščetinastim zobcem. Doseže mesta, kamor zobna ščetka ne more. Kupimo jo lahko v Dm trgovinah. Za različne medzobne prostore poiščimo medzobno ščetko različne velikosti, da bo ravno prav velika, da lahko dobro očisti prostor med dvema zobema. Pomagamo si lahko tudi z zobno nitko, vendar moramo biti pri tem zelo previdni, ker se lahko zobna nitka tudi zelo zareže v dlesni in jih dodatno rani. Zobno nitko uporabljamo tako:

  • da je nikoli ne približamo čisto do žive dlesni
  • in da jo v malih potezah počasi povlečemo ob vsakem posameznem zobu tako, da je nežno ovita ob površini vsakega zoba. Ob ukrivljeni površini vsakega zoba v medprostorih med zobmi nekoliko bolj doseže vse skrite kotičke, kjer se lahko zadržuje že nastajajoča trdna masa oblog iz glikana z utrdbo raznovrstnih bakterij.

Zaper trgovina ORIGINAL >>

Zaperiji slovenskega porekla podjetja Alkivita d.o.o. ustrezajo strogim konstrukcijskim pogojem za polno protiparazitno učinkovitost, ki jo je pri svojih raziskavah in pacientih uporabljala izumiteljica dr. Clark. Preberite več >>

Njihova druga prednost pa so KARBONSKE elektrode višje kvalitete, ko so prijetne, lahke in tople za uporabo in rok med zaper terapijo ne ohladijo (kot bakrene), kar je še posebej pomembno za bolne, revmatike, starejše in otroke ter pri artritisu. Karbonske zaper sonde >>

ORIGINAL zaper trgovina ALKIVITA d.o.o. >>