10 zimzelenih pravil za zdrava pljuča

Objavljeno dne:
10 zimzelenih pravil za zdrava pljuča

Za zdrava dihala

Ne glede ali smo zdravi in želimo tako ostati, ali pa smo bolni in želimo ozdraveti, naredimo 10 aktivnosti za podporo dihal. Še posebej v hladnejšem času, ko smo bolj izpostavljeni in so mikrobi bolj na delu.

Higiena grla

1. Izkašljevanje

Vse, kar se kadarkoli nabere v GRLU, spravimo ven z izkašljevanjem skozi USTA in NOS. Nikoli ne pogoltnemo ničesar, kar se v GRLU odkrhne, ker je to SLUZ Z MIKROBI KOT POVZROČITELJI BOLEZNI. Vse kar je viška v GRLU, zajamemo zrak, se nagnemo nad umivalnik in se potrudimo, da zleti iz telesa skozi NOS in USTA. Vse izpljunemo in s PALCEM umijemo 'nebo', tako da z njim mehansko večkrat potegnemo po 'nebu' med zadnjima zgornjima zobkoma od leve na desno. Po vsakem potegu pa PALEC umijemo, ker se nanj nalepi neželena in zelo lepljiva sluz, ki je tičala na 'nebu' okoli GRLA. To delamo vse dokler ni grlo čisto in občutek bolj lahkoten in svež. Mehansko odstranimo SLUZ, ki sama noče ven iz GRLA, da se v njej ne morejo množiti MIKROBI in se seliti naprej v PLJUČA.

2. Grgranje

Kadar začutimo, da se v GRLU nekaj nabira, da je v njem več sluzi in da ni vse tako kot bi moralo biti, zmešamo v deci lonček par velikih žlic kisa (jabolčnega, vinskega, vseeno katerega) ali pa četrt male žličke kuhinjske soli. S kisovo ali slano vodo grgramo, da se odlepi sluz, ki se drži GRLA. Vse viške izkašljamo in izpljunemo, nato pa še parkrat grgramo in mehansko očistimo 'nebo' s PALCEM. Kadar se nas kaj loteva in smo šibki, je na sluznici GRLA nalepljeno veliko sluzi, ki se zadržuje vse do meje med sapnikom in požiralnikom. Grgranje odlepi iz GRLA močno zalepljeno sluz, ki sama noče ven. Tako prepreči nadaljnji razvoj MIKROBOV, ki dokler se ne namnožijo v GRLU, ne morejo narediti invazije v PLJUČA.

Higiena pljuč

3. Inhaliranje

Če kašljamo, imamo vneto grlo ali čutimo, da se v grlu ali pljučih nekaj nabira, zavremo liter vode in počasi in globoko vdihavamo VODNO PARO nekaj minut. VODNA PARA deluje v pljučih kot parni čistilec. Pogreje in razredči sluz globoko ob pljučnih mešičkih, da jo lažje izkašljamo prav iz globine pljuč in izvržemo skozi nos in usta. Tudi kadar pljuča HROPEJO, kar je znak da se v njih intenzivno lepi neželena sluz, se izčistijo z vztrajno vsakodnevno izmenično inhalacijo VROČE VODE in narezane ČEBULE. ČEBULNI HLAPI vsebujejo znamenit antioksidant KVERCETIN, ki gre direktno v pljuča. V zdravilnem protokolu priporoča KVERCETIN mednarodno priznani izraelski zdravnik dr. Zelenko, ki je ozdravil 6.000 covid bolnikov in mnoge predsednike s svojim znamenitim 'zelenko protokolom' >>. ČEBULO na krožniku vdihavamo na usta in na nos globoko v pljuča. Izmenično z inhaliranjem VODNE PARE in ČEBULE je zdravilna čistka pljuč najbolj učinkovita. Sproti se potrudimo vse izkašljati in izvreči na nos in usta, ponoči in podnevi, vse dokler sluz  pljuča zapušča in se ta popolnoma očistijo, kar je lahko tudi cel mesec. ČEBULO in VROČO VODO inhaliramo tudi PREVENTIVNO, ne čakamo zimskih bolezni.

4. Razkuževanje

Za razkužitev GRLA občasno grgramo tudi lekarniški jod za grgranje. Žličko joda damo v centimeter vode in dvakrat do trikrat zapored grgramo in sproti izkašljamo vse, kar se odlepi. Preden gremo ven ali pa čim se vrnemo, razkužimo GRLO s kapljico tinkture črnega oreha, ki jo damo zadaj na jezik in jo z jezikom pritisnemo ob 'nebo'. Enako lahko odrežemo milimetersko rezino ingverja in jo držimo z jezikom ob 'nebo'. Vse to so naravni antiseptiki brez stranskih učinkov. GRLO vsak dan razkužujemo z grizenjem navadne ali črne kumine ali komarčka, koriandra, timijana ali janeža. Zrnca surovih bio začimbnic hlapijo eterična olja, ki dosežejo in razkužujejo tudi PLJUČA in so dragoceni antioksidanti. Enako tudi KVERCETIN v čebuli. GRLO razkužujeta tudi kis in slana voda.

Pomoč prebavil

5. Surova živila

Pri vsakem kilogramu zaužite hrane mora biti TRETJINA SUROVE. Kuhana in pečena hrana med prebavo zakisa telo, če ni na dnevni ravni uravnotežena s SUROVIMI ŽIVILI, ki delujejo v telesu bazično. Vsak dan pojemo dovolj unikate SUROVE ZELENJAVE, ker nima sladkorja kot sadje. Na primer SUROVI GOMOLJ ZELENE, narezan na lističe, ki ga uživamo kot prigrizek med obroki, ima veliko SILICIJA za celjenje tkiv in podporo sluznici v dihalih in kjerkoli v telesu. APIGENIN v njem krpa žilne stene in popravlja žilne razpoke. V možganih varuje živčevje z zaviranjem MAO encimov. Tudi BETA KAROTEN v korenčku varuje sluznico. Zmiksamo 1 korenček ali 1/4 gomolja zelene ali 10 cm pora in zmešamo v solato z oljem, kisom in soljo skupaj s še toplimi testeninami, ajdo ali krompirjem, vsak dan drugo kombinacijo. ČESEN klinično dokazano varuje ožilje vključno s kapilarami ob pljučnih alveolah.

6. C, D, E, A in cink

Naša največja imunska prijatelja sta C in D vitamin. Če poleti nismo vsaj malo porjaveli od sonca in s tem nabrali uskladiščen D vitamin za zimo, potrebujemo dodatek. 1-2 žlici namočenih SONČNIC ima dovolj E-vitamina za vsakodnevno obrambo pred RADIKALSKIMI reakcijami maščob celičnih v membranah. PROSTI RADIKALI najhitreje zaženejo oksidacijo telesnih maščob in se kot požar prenesejo še na poškodbe drugih tkiv. E-vitamin to preprečuje. A-vitamin oziroma njegovi predhodniki BETA KAROTENI skrbijo za SLUZNICO kot 1.obrambno linijo naravne imunosti, zato je A vitamin odpornosti. Naravni cink je bogat v LEČI in ROŽIČEVI MOKI. Dve žlici je stresemo v jogurt in uživamo v zdravem desertu z obiljem CINKA za imunski sistem. C vitamin je tudi v SUROVI zelenjavi. Antioksidant KVERCETIN je v ČEBULI, njeni hlapi so čistilni in razkužilni za pljuča.

Podpora energije

7. Vibracijske terapije

Krepijo energijo telesa in trpežnost. Zaper dr. Clark s protiparazitnim učinkom pomaga telesu pri uničevanju mikrobov kot povzročiteljev bolezni. Deluje na najbolj grobi ravni od vseh Tesla-Zaper-Geo pripomočkov. Ko tkiva oslabijo in so lahek plen parazitov in njihovih toksinov, je zaper terapija naravna pomoč za vzpostavljanje protimikrobnega ravnovesja. Ker noben zaper ne posega v prebavila in črevesje, uživamo tinkturo črni oreh, pelin in klinček za razkužitev prebavil. To je odlična lastnost zaperja, da varuje črevesno floro in je ne poškoduje tako kot antibiotiki. V tankem črevesju je sedež imunskega sistema. Schumannova frekvenca 8Hz spodbuja naravne samozdravilne ALFA valove, ki usklajujejo obe možganski polovici za boljše krmiljenje vitalnosti.

8. Trije dolgi vdih-izdih

Vnašajo kisik v najgloblje dele pljuč, ki so redkokdaj prezračeni. KISIK daje energijo za aktivnost in okrevanje in prezrači PLJUČA in celotno telo. Sodeluje pri presnovi zaužitih hranil v energijo. 3 počasne vdihe in izdihe telo zazna kot element sproščanja, pri čemer preklaplja iz stresnega SIMPATIKUS na blagodejno PARASIMPATIKUS živčevje, ki spodbuja celično presnovo, čisti in regenerira telo. Najprej POČASI VDIHNEMO in napolnimo pljuča polagoma vse do zadnjega kotička in še malo naprej, kot bi zbirali zrak za merjenje pljučne kapacitete. Nato pa enako počasi ali pa malo dlje IZDIHUJEMO. S tem začnemo dan, ko smo še v postelji. Glava se zbistri, počutje stabilizira in telo regenerira.

Cirkulacija

9. Kri in limfa

Telo potrebuje raznolikost gibanja in aktivnost, ki pospeši dihanje, srčni utrip in krvni obtok vsaj enkrat dnevno. Celotna kri prekroži po telesu do 5x hitreje in prinese do 5x več kisika, odnese pa do 5x več izrabljenih snovi. Pospešena telesna komunala in dostava kisika in hranil je darilo za pospešeno okrevanje. Razen če nismo res zelo bolni, nikoli ne ležimo več dni skupaj. Organizem potrebuje vsak dan kontrast počitka in raznolikega sproščenega gibanja, ki sprošča živce in telo. Tudi med sedenjem ali ležanjem lahko krožimo v gležnjih in zapestjih, premikamo prste rok in nog, napnemo hrbtne in trebušne mišice in delamo krožne gibe z medenico in rameni. Rahli poskoki oziroma nežno dvigovanje in spuščanje na petah aktivira limfo. Vadba mišic na mečih med kolenom in gležnjem poganja venske črpalke, ki pošiljajo kri iz nog nazaj na obogatitev s kisikom v pljuča.

10. Protivnetno

Veselje v srcu poživlja in zdravi telo, zato varujemo nevtralno in vedro razpoloženje ne glede na tegobe. Pogasimo TIHA VNETJA v telesu, ki slabijo tkiva in izzivajo bolezni. Enako kot PROTI-PARAZITNE, pa potrebujemo tudi PROTI-VNETNE ukrepe z zaviranjem vnetnega COX encima. To ključno vpliva na tkivne hormone ali PROSTAGLANDINE, tako da je v telesu več 'prijaznih' kot je SLUZNICI ugoden prostaciklinski prostaglandin PGI2. In manj 'razdražljivih' kot so TROMBOKSANI, ki gostijo in strjujejo kri tudi v PLJUČNIH KAPILARAH in povsod po telesu. Respiratorne težave v pljučih in krvožilne težave s strdki in pokanjem žilic so tesno povezane, ker so pljučne alveole obdane s kapilarami in njihova kvaliteta neposredno vpliva na proces dihanja. Vnetni COX encim dokazano zavirajo ČESEN, INGVER, KURKUMA, HREN in POR. Blažijo TIHA VNETJA in priskrbijo naravne antioksidante za ustavljanje PROSTIH RADIKALOV.

Pljuča se izčistijo parazitov z Zapper Zaper Zaperino terapijo dr. Clark